Interjeras vaikų kambariui ir koks jis turėtų būti?

Interjeras vaikų kambariu

Norint įrengti vaikams patrauklų kambarį, pirmiausia, reikėtų atsižvelgti į juos pačius, juk labai skirsis mergaitei skirtas kambarys nuo berniukui pritaikytos erdvės, taip pat skirtumai išryškėja ir atitinkamai vaikų amžiui, kadangi vaikai sparčiai vystosi ir taip pat greitai keičiasi jų susidomėjimas bei interesai. Tačiau nepriklausomai nuo amžiaus ir nuo lyties išlieka vienas bendras dalykas – kambarys turėtų būti savitas. Tai reiškia, kad vaikui neturėtų kilti abejonių dėl to, jog tai būtent jo erdvė, o ne kažkokia kita bendra visų namų patalpa, todėl nereikėtų apsibrėžti konkrečiu stiliumi, jis kaip tik turėtų būti dinamiškas ir turėti galimybę keistis priklausomai nuo vaiko poreikių.

Interjeras vaikų kambariu

Į ką atsižvelgti įrenginėjant namus?

Aišku, neretai tai darant labiausiai atsižvelgiama į pačių namų išplanavimą, finansinį aspektą bei asmeninį stiliaus suvokimą, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į keletą papildomų detalių. Viena iš svarbiausiųjų yra patogumas, kadangi pasitaiko labai dažnai, kad žmonės priima sprendimus, kurie vizualiai atrodo tikrai gražiai, bet realybėje yra labai nepatogūs, o tuomet jau būna per vėlu kažką keisti ar taisyti ir tenka gyventi taikantis prie nepatogumų. Taip pat nereikėtų suvienodinti visų namų išvaizdos, todėl galite pasirūpinti, jog interjeras vaikų kambariui būtų išskirtinis, pasirūpinti įvairiais dekoro elementais, kurie visuose namuose pabrėžtų išskirtinumą, juk namai, pirmiausiai, turėtų būti jaukūs, o tik tuomet gražūs. Todėl nereikia bijoti priimti vizualiai drastiškų sprendimų, kurie jums atrodo gana patrauklūs, kadangi kuriant namus galima labai plačiai eksperimentuoti.

Ar svarbus interjeras vaikų kambariui?

Suaugusiam žmogui gal jis ir nėra toks svarbus, tačiau mažam vaikui praktiškai kiekviena detalė kambaryje gali būti labai svarbi. Augant žmonės pradeda mąstyti vis praktiškiau ir daugumai jų nereikia specialios erdvės, jeigu neturi kažkokių išskirtinių jai poreikių, tačiau vaikui sava erdvė yra be galo svarbi. Ir ši tendencija išlieka praktiškai iki pat žmogaus suaugimo, kadangi net ir paaugliai mėgsta patys kažkaip dekoruoti kambarius, kurti jų stilių įvairiais aksesuarais ar plakatais. Tad nereikėtų nuvertinti vaikų kambario svarbos ir jam parinkti niekuo neišsiskiriantį interjerą, kadangi tuomet labai tikėtina, jog pats vaikas imsis jo dekoravimo arba nuolat jums primins, kaip norėtų kambario su tam tikrais elementais.

Kiti pasiūlymai