Kuo ypatinga SIPS namų statyba?

Tikriausiai jau esate girdėję pavadinimą SIPS. Taip pat tikriausiai nesupratote kas gi yra tas SIPS. SIPS namai, tai namai pastatyti iš specialių SIPS skydų, pasižymintys geromis energetinėmis savybėmis, lengvai konfigūruojami, pastatomi greitai ir kainuojantys mažiau, nei tradicinių konstrukcijų namai.

Anglų kalba SIPs reiškia Structural Insulated Panel, išvertus į lietuvių kalbą – struktūrizuoti ir izoliuoti skydai. Būtent iš jų ir yra statomi SIPS namai. Patys skydai gaminami iš OSB3 plokštės bei garsą ir šilumą izoliuojančių medžiagų.

Namų statyba, kaip ir kitos pramonės sritys, nestovi vietoje ir dideliais žingsniais žengia į priekį. SIPS namai yra puikus to pavyzdys – tai pakankamai nauja technologija Lietuvoje, kuri po truputėlį pradeda atrasti kelią į tautiečių širdis.

Kuo ypatingi SIPS namai?

Yra daug privalumų, kurie padaro SIPS namus konkurencingais. Vienas iš tokių yra kaina. Pastatyti SIPS namą kainuos kur kas pigiau, nei mūryti plytomis, statyti blokeliais ar statyti karkasinį namą iš medienos. Prie mažesnės statybų kainos prisideda ir greitesnis namų surinkimas – tokiu būdu sutaupoma ant darbo jėgos. Be to, jums nereikia laukti ilgą laiką iki to, kol galėsite įsikraustyti į savo naujuosius namus.

Kitas SIPS namų privalumas – sandarumas. Mūsų jau minėtosios plokštės nesugeria drėgmės, o visos siūlės tarp plokščių yra sandariai suklijuojamos. Tai reiškia, jog namuose nebus jokios drėgmės, jokių pelėsių ir jokių kitų nemalonių pojūčių, susijusių su nesandarumu drėgmei.

Kadangi didžiulį, 200 kvadratinių metrų namą ant išpiltų pastatų pastatyti užtruktų vos 12-14 dienų, o pačios plokštės yra atsparios drėgmei, tokį namą galima statyti bet kokiu metų laiku. Naudojant tradicinius statybos sprendimus visos statybos Lietuvoje vyksta vasarą. Būtent vasara yra statybų sezonas. Tai lemia darbo jėgos ir medžiagų pabrangimą. Statydami ir įsirenginėdami namą žiemą, galite sutaupyti dar daugiau.

Taip pat jau minėjome, jog SIPS namai pasižymi itin geromis energetinėmis savybėmis. Tai reiškia, jog sutaupysite ir šildymo sąskaita. Žiemą tokiame name bus šilta, na o vasarą, vėsiau nei lauke. Ilgaamžiškas namas turėtų jus džiuginti 50 ir daugiau metų.

Kaip jau supratote, SIPS namai turi daug privalumų, tačiau kai kuriems žmonėms kelia abejones tai, jog tokia technologija mūsų krašte yra naujovė. Nepaisant to, Lietuvoje jau yra namų pastatytų su SIP plokštėmis, kurie čia stovi jau daugiau nei 5 metus. Tai yra geriausias pavyzdys, jog tai tikrai įmanoma!

Kiti pasiūlymai