Kaip paruošti vaiką pirmąjai klasei? Naudingi patarimai

 

Pirmoji klasė gali būti tikru iššūkiu tiek vaikui, tiek jo tėvams, kadangi žymi visai kitokio gyvenimo etapo pradžią – su daugiau atsakomybės ir pareigų bei kupiną naujų patirčių.

Pirmojoje klasėje vaikai gali patirti daugiau spaudimo dėl išaugusių reikalavimų, asmeninių lūkesčių nerealizavimo. Be to, pirmojoje klasėje vaikas patenka į naują socialinį ratą, kuris taip pat ne visuomet yra keliantis džiaugsmą ir pasitenkinimą.

Kita vertus, ėjimas į pirmąją klasę gali būti keliantis daug mažiau rūpesčių, nerimo ar įtampos. Buvimas pirmoku gali tapti tikra švente, jei vaikas jaučiasi pakankamai savarankišku, žinančiu ir pasitikinčiu savimi.

O kaip tėvai galėtų padėti savo būsimajam pirmokui?

Skatinkite pozityvumą

Nesvarbu, ar vaikas jaučiasi visiškai pasitikinčiu savimi, ar baiminasi ir jaučia nerimą dėl artėjančios mokyklos – tėvai turėtų nepamiršti pozityviai žvelgti į situaciją. Svarbu, kad vaikas žinotų, jog viskas yra gerai arba gali būti išsprendžiama.

Natūralu, kad mokykloje kils tam tikrų sunkumų, bet jei vaikas mokės į viską žvelgti pozityviai, jam bus daug lengviau.

Skaitykite drauge

Skaitymo įgūdžiai yra vieni svarbiausių, nors ir ne visi pirmokai geba skaityti. Jei norite, kad jūsų vaikas noriai mokytųsi skaityti ar išmoktų skaityti prieš pirmąją klasę – skaitykite su juo knygas drauge.

Be to, skaitant su vaikui „įskiepijama“ meilė knygoms, o tai dar vienas gyvenime labai praverčiantis įgūdis.

Skatinkite skaičiuoti

Kad vaikas išmoktų skaičiuoti ar pamėgtų matematiką, svarbu supažinti su skaičių reikšme kasdienybėje. Žaiskite žaidimus su vaiku kur reikia skaičiuoti, eidami gatve skaičiuokite kartu kažkokius objektus. Apgalvokite būdų, kurie tiktų jūsų vaikui.

Pratinkite prie rutinos

Mokykloje vaiko kasdienybė taps rutiniška ir struktūruota, tad svarbu ugdyti vaiko gebėjimą gyventi tam tikru rimtu: anksti keltis ir eiti miegoti, reguliariai valgyti. Taip pat svarbu vaiką mokyti skirti darbo ir poilsio režimą: yra laikas, kada reikia mokytis, yra laikas, kada galima žaisti.

Jei vaikui rutina ir struktūruota kasdienybė bus nesvetima, jis daug lengviau įsilies į mokyklinę veiklą.

Priešmokyklinis ir pradinis ugdymas Vilniaus Vitlio licėjuje – www.vitliolicejus.lt

Kiti pasiūlymai